معرفی انواع روش های اصلاح طرح لبخند

برخورداری از لبخندی زیبا و دندان های مرتب و هماهنگ با چهره از مطلوبیت های همه افراد است.

لبخند زیبا با دندان‌های مرتب از نظر قوس، اندازه، شکل و رنگ روشن و متناسب با چهره هر فرد تعریف می‌شود و یکی از عوامل تأثیر گذار در افزایش اعتماد به نفس و روابط اجتماعی و شغلی است.

در دندان پزشکی زیبایی، دندان پزشک می‌تواند افراد را دارای لبخندی زیبا و جذاب نماید. در کلنیک تخصصی دکتر اخوان جدیدترین روش‌های اصلاح طرح لبخند و درمان‌های ترمیمی و نگهداری دندان‌ها به مراجعین محترم ارائه می‌گردد.

عمده مشکلاتی که از طریق دندان پزشکی زیبایی اصلاح می‌گردند به شرح زیر می‌باشد:

– بستن فاصله دندان‌ها

– جایگزین دندان‌های غایب (از دست رفته)

– تغییر اندازه، شکل و رنگ دندان به منظور ایجاد هماهنگی با فرم دهان و صورت

– سفید و روشن نمودن دندان‌ها

۱- سفید کردن دندان

مراجعین که قصد سفید و روشن نمودن دندان خود را دارند می‌توانند طی یک یا دو جلسه با استفاده از روش بلیچینگ Bleaching رنگ دانه‌های مواد غذایی را که به مرور زمان باعث تغییر رنگ سطوح دندان شده‌اند از بین برده و سفیدی دندان‌ها را برگردانند.

۲- ونیز لمینت

در این روش از لایه نازک و هم رنگ دندان به منظور پوشاندن دندان‌های بد رنگ، ساییده شده و ترک خورده و همچنین بستن فاصله دندان‌ها استفاده می‌شود. این روش نقش مهمی در اصلاح طرح لبخند شما خواهد داشت. ونیرها بعد از قالب‌گیری  به طور دقیق در لابراتوار ساخته و در مطب نصب می‌گردد.

۳- کامپوزیت لمینت

در این روش شکل، فرم و رنگ دندان‌ها با استفاده از مواد کامپوزیتی که دارای استحکام بالایی هستند و سطحی درخشان و صاف برای دندان فراهم می‌کنند، ترمیم می‌شود و بیمار می‌تواند طی یک جلسه درمان با لبخندی زیباتر مطب را ترک نماید.

۴- روکش کردن دندان ها

روکش کردن دندان‌ها یکی دیگر از روش های اصلاح طرح لبخند است و زمانی پیشنهاد می‌شود که دندان‌های موجود بیمار شکسته، بد فرم و خراب هستند و با توجه به وضعیت بیمار روکش‌های مناسب پیشنهاد می‌شود.

ایجاد یک لبخند زیبا روش‌های متفاوتی دارد که دندان پزشک با توجه به وضعیت دندان‌های بیمار، بهترین روش و مناسب‌ترین مواد را انتخاب می‌نماید.


پرسش از دکتر