سفید کردن دندان‌ها (Bleaching با دستگاه لیزر)

داشتن لبخند زیبا و زیبایی هنگام خندیدن مطمئناً خواسته تمام افراد است اما اغلب پیش می‌آید که دندان‌ها دچار بدرنگی هستند. برای حل این مشکل راه‌های متنوعی وجود دارد. بلیچینگ دندان یک درمان بسیار مناسب برای سفید کردن دندان‌ها است.


بلیچینگ دندان چیست؟

عمل بلیچینگ، درمانی است که به سفید کردن دندان‌ها و داشتن لبخند زیبا کمک می‌کند. در این روش از ماده پراکسید هیدروژن به عنوان ماده سفید کننده دندان استفاده می‌شود. این ماده با از بین بردن رنگدانه‌های رسوب کرده میان هوم‌های مینایی، باعث سفید شدن مینای دندان می‌شود.

در روش بلیچینگ دندان در مطب، ابتدا باید ژل یا گارد محافظ را روی لثه مجاور دندان‌ها قرار دهیم تا ماده بلیچینگ با لثه تماس نداشته باشد، چون باعث سوزش می‌شود.

سپس ماده بلیچینگ آماده شده را روی سطوح دندان‌ها مرتب پخش می‌کنیم تا تمام سطوح بیرونی دندان را بپوشاند. این ماده توسط نور لیزر فعال شده و نتایج آنی را به همراه می‌آورد و شما را دارای دندان‌های با رنگ روشن و زیبا می‌نماید.

یک نوع بلیچینگ دندان هم داریم که به Home Bleaching مشهور است که قالبی از دندان‌های بیمار تهیه می‌شود و خود بیمار ماده بلیچینگ ضعیف شده را درون قالب ریخته و در دهان خود روی دندان‌ها می‌گذارد که این کار را باید شب‌ها قبل از خواب انجام دهد و طی دو هفته این کار را ادامه دهد که به علت طولانی بودن این روش و کمتر موثر بودن این روش، روش مناسبی برای سفید کردن دندان‌ها نیست.


پرسش از دکتر