لامینت دندان

لامینت دندان به صورت یک لایه نازک روی دندان جای می‌گیرد و جنس آن از مواد مختلفی مثل لامینت کامپوزیتی و لامینت سرامیکی است.

با قرار گرفتن این لایه روی دندان شما می‌توانید دندان‌های صاف، مرتب و زیبا و با رنگ روشن و جذاب داشته باشید. در واقع این روش با برطرف کردن بدرنگی دندان‌ها، از بین بردن فاصله‌های بین دندانی و اصلاح کردن نامنظمی‌ها همراه می‌باشد.

لامینت دندان سرامیکی

در نوع لامینت دندان کامپوزیتی، یک لایه نازک کامپوزیت با رنگ مناسب انتخاب شده روی سطح دندان‌ها که هیچ تراشی داده نشده قرار داده می‌شود و دندانپزشک شما با هنر دستش این کامپوزیت را به شکل و فرم و رنگ مناسب روی دندان شما فرم می‌دهد و شکل زیبایی به دندان شما می‌دهد. در این روش در همان جلسه مراجعه بیمار طی چند ساعت بیمار با دندان‌هایی به شکل و رنگ جدید و زیبا مطب را ترک خواهد کرد.

در نوع لامینت دندان سرامیکی، سطوح بیرونی دندان‌ها کمی تراشیده می‌شود و از سطوح تراشیده قالب‌گیری می‌گردد و لامینتهای سرامیکی زیبا در لابراتوار ساخته می‌شود و طی جلسه بعدی که چند روز طول می‌کشد در روی سطوح دندان‌ها به دقت توسط دندانپزشک شما متصل می‌گردد. لامینت سرامیکی مقاومت زیاد تری نسبت به لامینت کامپوزیتی دارد.

حال برای بیمار چه نوع لامینتی مناسب‌تر است توسط دندانپزشک شما بعد از معاینه پیشنهاد داده می‌شود و مزایای هر روش توضیح داده می‌شود.

 لامینت دندان می‌تواند چهره شما را بسیار جذاب و جوان‌تر نشان دهد، و شما بهترین نوع لامینت‌ها را می‌توانید در مطب ما تجربه کنید.


پرسش از دکتر